Как сэкономить деньги

как экономить деньги

Значний вплив на фінансове благополуччя має здатність грамотно розпоряджатися власними грошима. Накопичення – це різниця між доходами та витратами, яка формуються за рахунок збільшення доходів і пильним контролем за витратами і їх зниженням. Часто від людей з пристойним доходом можна почути скарги про брак грошей, а все через недбалий підхід до своїх витрат.

Перед тим як назвати найбільш ефективні засоби економії особистих фінансів, пропонуємо розібратися з самим поняттям «економія». Для багатьох воно асоціюється з обмеженням себе в багатьох сферах життя, що вимагають фінансової участі. «Правильна» економія – це навички та вміння знизити власні витрати без зниження якості життя.

Почніть вести облік витрат

Перше, що необхідно зробити – почніть вести облік всіх своїх витрат. Рекомендуємо розділити їх на категорії, наприклад, витрати на їжу, машину, розваги, одяг, меблі, домашніх тварин і т. д. Облік зручніше вести помісячно. Це не вимагає значних зусиль, однак, незабаром можна зрозуміти, на що саме йдуть ваші кровні. Результат може сильно вас здивувати, так не всі підозрюють, які категорії витрат займають велику частину.

Плануйте свої витрати

Облік витрат дасть змогу періодично проводити певний аудит. Після того, як стало ясно на що йдуть гроші, можна спланувати відрахування на майбутнє. Коли у вас є план, ймовірність спокуси вчинити не дуже потрібну покупку знижується, що допомагає уникати незапланованих витрат.

Не здійснюйте імпульсивні покупки

Здійснюючи кожну свою покупку керуйтеся логікою, а не емоціями. Напевно, траплялося так, що в один прекрасний момент дуже хочеться щось купити, наприклад, придивилася красива штучка або сувенір. Як би банально це не звучало, перед покупкою чесно дайте собі відповідь на питання – а чи так це необхідно? І якщо відповідь “бо захотілось”, то сміливо утримуйтеся від покупки. Моментальна емоція зникне, а фінанси залишаться в порядку.

Купуйте в період акцій і знижок

Купити по акції – це ефективна практика, якщо придбання не кортить і можна почекати зручного випадку. Спосіб особливо підходить для придбання речей тривалого користування, таких як одяг, меблі, техніка, автомобіль тощо. Розпродажі дозволять отримати більше речей за ті ж самі гроші. Всі магазини одягу і техніки регулярно влаштовують розпродажі, приурочені до свят чи днів, наприклад, чорна п’ятниця, Різдво, Новий рік. Також вигідно купувати недорогі продукти, звертаючи увагу на жовті цінники в супермаркетах. Головне, не забувайте перевіряти термін придатності, тому що уцінка товару може статись через закінчення дати реалізації.

Не забувайте про податки

Економити можна не тільки на покупках. Ви можете подати заявку на повернення певної частини грошей, витрачених на оплату якихось благ. Наприклад, можна отримати відрахування з оплати за навчання у ВНЗ. Якщо ви маєте офіційний дохід, то протягом 3-х років зможете отримувати з цього доходу податкове вирахування.

Користуйтеся безвідсотковими позиками

Якщо виникає необхідність взяти гроші в борг, не поспішайте оформляти кредит в банку або брати заставну позику, згодом переплачуючи відсотки. Навіть тут можна вигідно взяти безвідсоткову позику в мікрофінансової компанії. Для отримання грошей не обов’язково йти у відділення або офіс, досить подати заявку на одному з сайтів і отримати гроші на свою картку. Для всіх нових клієнтів в цих компаніях перший кредит під 0%. Якщо необхідна сума більше, ніж можуть запропонувати в одній компанії, подавайте заявку одразу в декілька організацій.

1 Comments

  1. Торгующийся

    Как правило, продавцы на продуктовых рынках становятся куда более сговорчивыми к вечеру. Этим можно и нужно пользоваться. Рынок на то и создан, чтобы торговаться. Обращайте внимание на почти пустые прилавки. Что может быть лучше для продавца, чем уйти домой, распродав весь товар?

Leave a Reply

Your email address will not be published.