Міфи про мікрокредити

мифы о микрокредитах

Траплялося, що оформляючи онлайн кредит на карту, через певний час люди залишалися винні більше. Процентна ставка дійсно може бути чимала. Однак нові поправки в законі про Спліт злегка підрізали крила МФО. І якщо грамотно підійти до справи, мікропозика стане Вам у нагоді. Пропонуємо розвіяти деякі міфи про це.

Міф №1 – зависока ставка

Ставка може досягати 365% на рік. Але на рік мікрокредит не оформлюють, адже стандартний термін кредитування 30 днів. Нескладно знайти компанії, що пропонують менший відсоток або навіть пропозиції без переплати.

Чому виходить так, що клієнт гасить заборгованість протягом кілька місяців? В цьому винна пролонгація. Якщо не встигаєш повернути гроші протягом відведеного терміну, доводиться його подовжувати, а це не безкоштовно.

Міф № 2 – величезні пені і штрафи

Якщо не закрити кредит у встановлений час, відсотки будуть нараховуватися. Але історій на кшталт «взяв 5000, а залишився винен 50000» вже не буде. Законом обмежена максимальна неустойка, включаючи пені і штрафи, не повинна перевищувати 50% від суми позики.  Наприклад, якщо оформлено позику 5000 гривень, то за будь-яких обставин, загальні зобов’язання перед МФО не можуть перевищувати 7500 грн.

Міф №3 – колектори заберуть квартиру

Раніше деякі кредитори успішно грали на довірі людей і видавали кеш під заставу житла. Часом сам позичальник навіть не підозрював про це, а просто ставив підпис в договорі. Якщо з поверненням починалися проблеми, і борг виростав в кілька разів, боржника ставили перед фактом.

Сьогодні закон забороняє мікрофінансовим організаціям видавати позики під заставу нерухомості. Тому не варто боятися втратити своє житло.

Як правильно оформити мікрокредит

Часто за мікропозикою звертаються не від хорошого життя, як правило в наступних ситуаціях:

 1. Зіпсована кредитна історія. Якщо КІ містить записи, що знижують рейтинг, або є відкриті позики, то банки, швидше за все відмовлять у кредитуванні. Рішення звернутися в МФО очевидно, адже тут дають гроші майже всім підряд і без довідки про доходи.
 2. Потрібно дуже терміново. Невідкладні випадки, коли гроші потрібні тут і зараз. Кредит онлайн видають протягом 5-10 хвилин. Коли немає можливості чекати на схвалення, то звертаємося до мікропозики.
 3. Потрібна невелика сума. У кожного банку є нижній поріг позики і звертатися туди, аби взяти 1000 гривень, немає сенсу. Проте в мікрофінансовій організації такий запит швидко схвалять.

Відповідально підходити до оформлення потрібно незалежно від причини. Хоч дозволена максимальна ставка і становить 2% в день, в умовах конкуренції багато хто зменшує відсотки. Після вивчення доступних варіантів легко знайти пропозиції, припустимо, під 0,5% в день.

Мікрокредит на банківську карту не призначений для дорогих покупок. Великі суми на тривалий термін брати не варто. Пролонгація в підсумку призводить до переплати, а дострокове погашення її мінімізує.

Ідеальний приклад: гроші терміново потрібні тут і зараз, а зарплата тільки через 5 днів. Беремо на картку 3000 під 0,5% на 30 днів. Після отримання заробітної платні відразу гасимо всю заборгованість. У такому випадку повертаємо 3105 грн. І ці 105 гривень не стануть значною переплатою за швидке надання грошей у важку хвилину.

Висновок

За рахунок розумного підходу до оформлення та закриття онлайн кредиту реально мінімізувати переплату. Значить, мікропозика не є таким страшним звіром, а іноді може і виручити.

Отримати мікрокредит

логотип MoneyVeo

 • 15000 грн
 • Ставка 0%

Подать заявку
Обзор MoneyVeo

логотип Cashinsky

 • 5000 грн
 • Ставка 1%

Подать заявку
Обзор Cashynski

логотип Ccloan

 • 10000 грн
 • Ставка 0%

Подать заявку
Обзор Ccloan

1 Comments

 1. Timur

  Наверняка все слышали рекомендации не свистеть в квартире, не одалживать деньги по вечерам, дабы не спугнуть финансовое благополучие. Казалось бы, в век науки и технологий верить в то, что вынесенный на ночь мусор отразиться на благосостоянии, несколько наивно и забавно. Тем не менее, укреплять финансовую состоятельность путем соблюдения некоторых мифов свойственно не только нашему народу. Представьте себе, что итальянцы и даже трудолюбивые китайцы не менее суеверны чем мы.

Leave a Reply

Your email address will not be published.