Як накопичити гроші на відпустку

як відкладати на відпустку
Багато хто з українців живуть на віддалені від моря, деякі щасливчики все-таки відвідують його кожну відпустку, а хтось продовжує мріяти про білосніжний пляж з прозорою водичкою. Подорожі – це життя, а життя відкладати на потім, як відомо, не варто.

Тому рекомендуємо розглянути варіанти, як заощадити гроші і втілити свою мрію.

В першу чергу, має бути мотивація. Без неї у вас не з’явиться бажання зайвий раз відправити гроші в скарбничку, ніж відвідати в черговий раз свій улюблений ресторан, приміром. Тому перша рекомендація:

Вибирайте країну для поїздки

Оберіть країну, орієнтуючись на ваш темперамент і смак. Хтось мріє про спокійний відпочинок, хтось жадає пригод, ну а хтось любить виключно екскурсійні тури. Припустимо, розглянемо Таїланд. Ця дивовижна країна припаде на будь-який смак. Однак, дуже важливо врахувати сам курорт, відповідний саме для вас. Любите насолоджуватися природою? Відправляйтеся в провінцію Крабі, Самуї або Пхукет. Для активних любителів «тусовки» туристів припаде до смаку Паттайя, насичена різними екскурсійними, розважальними програмами. Ви так само отримуєте можливість побачити столицю, завдяки її відносно близькій відстані до Паттаї. Вивчіть відгуки туристів, подивіться фото головних визначних пам’яток і види розваг, визначитеся з готелем.

Підрахуйте витрати на подорож

Визначте приблизну вартість поїздки і дату, коли ви бажали б виїхати відпочивати. Один з найбільш бюджетних варіантів і досить різноманітним за родом відпочинку вважається Туреччина. Вартість поїздки розділіть на кількість місяців до відпустки: отримуємо суму грошей, необхідну для відкладання щомісяця. Припустимо, вартість поїздки в Туреччину на двох обійдеться вам в 30000 грн (сюди ж включаємо і готівку з собою: це можуть бути екскурсії + сувеніри). Бажана дата: через рік. Отримуємо: 30000/12= 2500 гривень на місяць.

Створіть скарбничку

Це може бути справжня мила скарбничка з написом «на море», в яку ви будете щодня відправляти по 100 грн. Адже ви можете перед робочим днем забігти в магазин і купити собі жуйку/воду/кави на цю суму, а згодом забігти ще раз і ще раз. Так чому б ці ж гроші не відкласти на мрію?

Другий варіант – це банківська картка. Щоразу після отримання заробітної плати, переводьте на рахунок 2500. Теж саме можна робити і з банківським вкладом. Оптимальним варіантом є відкриття вкладу з можливістю поповнення ваших фінансів, а відсотки будуть вам надходити щомісяця на ту суму, яка у вас встигла накопичитися до цього часу.

Плануйте витрати в бюджеті

Заведіть щоденник витрат і доходів. Зверніть увагу, куди йдуть в основному ваші кошти. Може пора розлучитися зі звичкою в черговий раз замовляти таксі, або купувати іграшку для свого вихованця? У кожного з нас є непотрібні дрібниці, на які ми спускаємо чималі суми грошей. Допоможуть заощадити чудові додатки для смартфона типу “сімейний бюджет”, їх можна скачати безкоштовно.

Значна стаття витрат

Харчування має бути збалансованим і якісним, тому готуємо собі самі. Бізнес ланчі і напівфабрикати непомітно виснажують наш гаманець. Черговий шоколадний батончик за 15 грн або чашка кави за 25 грн? На місяць може набігти по таких дрібницях значна сума.

Вирушайте за покупками свідомо

Вигідно купувати продукти на складах або по акціях. Буклети з акціями регулярно кидають в поштову скриньку. В магазин ходимо із заздалегідь наміченим списком покупок і обов’язково на ситий шлунок – це дозволить зберегти ваші фінанси. Одяг та подарунки вигідно купувати через «спільні покупки», які можна виявити в соціальних мережах.

Реклама – небезпечна річ для нашого гаманця

Пам’ятайте правило, що, купуючи розрекламований товар, ви витрачаєте гроші за його розкрутку більшою мірою? Чим більше реклами на товар, тим вище його вартість. Не бійтеся купувати недорогі і нерозрекламовані товари.

А тепер про доходи

Розберіть свої старі речі. Багато непотрібних речей можна продати через Інтернет. Наприклад, на Оелікс або в групах соціальних мереж Вашого міста. Так само можна знайти невеликий підробіток, виходячи з ваших інтересів навіть на дому.

Якщо час відпустки наближається, а суми недостатньо

Ось і наближається заповітна дата подорожі, а суми в скарбничці недостатньо для бажаної поїздки. Позичати у родичів не завжди виходить, та й не варіант. Можна скористатися позикою під 0% і обмежити себе від незручних розмов з друзями або рідними. Тим більше взяти позику можна в будь-який зручний час просто залишивши заявку в інтернеті. Ось кілька компаній, в яких можна оформити позику цілодобово.

1 Comments

  1. Костя

    Спасибо автору за статью, есть полезные моменты. Несмотря на то, что подкопили деньжат и в поездке использовали GPS, удобная штука, букинг при бронировании высылает координаты отелей, забиваешь их, и едешь без всяких блуканий. Денег на все конечно же не хватило. Поэтому пришлось заглянуть на пару сайтов из тут представленых, чтобы достать деньги. И мы их получили откуда даже не ожидали. Поэтому рекомендую Укредит. Ну и общее впечатление от поездки: это было путешествие нашей мечты.

Leave a Reply

Your email address will not be published.