Що робити якщо на вас оформили кредит

чужой кредит

Часом трапляється, коли без приводу можуть розпочатись дзвінки з банку або колекторського агентства з питання повернення кредиту, який насправді не оформляли. Ймовірно міг статися факт незаконного оформлення кредиту. Що ж можна зробити в такому випадку?

Почніть з перевірки в УБКІ

Найшвидше ви можете перевірити свою історію в Українському Бюро Кредитних Історій. Зазвичай всі банки та кредитні організації відправляють інформацію до УБКІ, саме там ви зможете знайти інформацію про ваші діючі кредити. Якщо ви давно не зверталися в бюро і там є запис про вашу заборгованості по кредиту, ваш кредитний рейтинг буде занизьким, і ви не зможете оформити нову позику в інших банках і у мікрокредиторів.

Подайте заяву до правоохоронних органів

Слід самостійно або за допомогою юристу написати заяву в поліцію про незаконно оформлений кредит. Таким чином ви зафіксуєте факт події, а співробітники правоохоронних органів зможуть порушити кримінальну справу про незаконне оформлення кредиту. Якщо кредит був оформлений за втраченими документами, то додатково подається заява про втрату або викрадення паспорту.

Оформіть звернення до кредитору у письмовому вигляді

Подайте у письмовому вигляді заяву в сам банк або МФО про те, що ви особисто не оформляли кредит, а документи були викрадені або загублені. Вимагайте оригінал або завірену копію договору про кредитування з наявністю усіх даних, що вказують на кого і коли він був укладений.

Напишіть заяву до регулюючої інстанції

Наступним етапом буде складання заяви в організацію, яка займається регулюванням діяльності кредиторів. Для банків це НБУ (НацБанк України), для мікрофінансових компаній – Нацкомфінпослуг (Національна комісія, з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг). Регулятор зобов’язаний розглянути вашу заяву та передати заяву кредитору з вимогою пояснити, як сталось порушення процедури оформлення, призначити комісію для перевірки діяльності або іншим способом, зазначеним в законах України про регулювання банківської діяльності та діяльності фінансових компаній.

Відшукайте можливості аби активно спілкуватися безпосередньо з представниками банку або МФО, ймовірно це буде один зі співробітників служби безпеки або юрист. Будь-де трапляються адекватні люди, які підуть на зустріч і посприяють у викритті шахраїв і їх посібників всередині компанії. Якщо ви дійдете взаєморозуміння, то вже на цьому етапі зможете отримати документ (довідку) про відсутність до вас претензій з боку кредитора. Цей документ стане в нагоді, якщо справа дійде до суду. Також з його допомогою ви зможете швидко відновити свій кредитний рейтинг в УБКІ.

Якщо справа дійшла до колекторів

Якщо ваша справа була продана колекторам, доведеться писати заяву у суд. На цьому етапі рекомендуємо заручитися підтримкою досвідченого юриста. Для подачі заяви до суду вам знадобляться всі раніше отримані документи та копії поданих заяв. Колекторська фірма має надати вам договір переуступки вашої заборгованості.

Як можуть з’явитись незаконні кредити

Найчастіше незаконно оформлюють кредити на втрачені документи – паспорт та ІПН. Зловмисники можуть змінити власну зовнішність, знайти схожу людину для оформлення кредиту, в деяких випадках в паспорт професійно вклеюється інша фотографія. Якщо у шахрая є посібник всередині, може бути ще простіше – при копіюванні або скануванні документів підкладається потрібне фото.

Взяти великий кредит у шахраїв зазвичай не виходить, оскільки банки таких потенційних позичальників перевіряють досконало, але оформити споживчий кредит або невеликий мікрозайм цілком можливо. Всього за 20 хвилин можна отримати невелику позику в мікрофінансової організації, маючи при собі лише паспорт.

Використайте данні з камер відеоспостереження або фото

Можливо, знайти злочинців допоможуть камери відеоспостереження, вони зараз встановлені в переважній більшості банків та МФО. Часто при оформленні проводиться фотографування позичальника. Так що швидше за все фото підозрюваного вже має бути. Поліція, представники кредиторів і власне ви зможете побачити, хто безпосередньо подавав заявку на кредит.

Зробіть експертизу підпису в договорі

Не забувайте про можливість провести експертизу підпису в договорі кредитування. Експерти зможуть довести, що підпис підроблений і був зроблений не вами.

Не впадайте у відчай

Не впадайте у відчай, якщо довелось відчути на собі незаконно оформлений кредит. Можливі наїзди з боку колеторів – не привід опустити руки і під впливом страху сплачувати чужі борги. Бажаємо вам не потрапляти в подібні ситуації. А якщо раптом таке й сталося, то сподіваємося що наші рекомендації допоможуть якомога швидше вирішити цю проблему.

Leave a Reply

Your email address will not be published.