ТОП 5 порад як здихатись заборгованності по мікрокредиту

как избавиться от задолженности

Оформляючи позику в кредитній організації, позичальник повинен розуміти, що рано або пізно повертати борг все ж таки доведеться. Кредитори не полюбляють списувати заборгованостей, і не забувають про них. У ситуації, коли з’явилися борги по мікропозику, найкращий вихід – погашати якомога швидше. Однак, як це зробити, якщо не вистачає коштів? Пропонуємо кілька порад, які допоможуть боржникам вийти з даних обставин.

Не ігноруйте МФО

Ховатися від кредиторів і скидати їх дзвінки – не найкраще рішення. Так ви тільки погіршите ситуацію. Коли МФО не може зв’язатися з боржником, вона вдається до більш рішучих заходів. Заборгованість передається в колекторську контору, а ось від колекторів сховатися вже набагато складніше. Достатньо півроку не виплачувати кредит і вашими боргами вже займуться фахівці з колекторського агентства.

Завжди йдіть на контакт з мікрофінансової компанією. Якщо кредитор переконався, що позичальник має намір повернути гроші, він піде на поступки. Поясніть ситуацію, що трапилася і знайдіть спільні шляхи вирішення проблеми. Якщо ви відчуваєте тимчасові фінансові труднощі, організація зможе запропонувати вам не лише відстрочку, але і продовження кредитного договору.

Скоротіть свої витрати

Наявність заборгованості – це привід шукати нові джерела доходу і скоротити щоденні витрати. Вам необхідно буде економити, дещо змінювати спосіб життя і збирати кошти, щоб повернути позику. Щодня борг зростає як сніжний ком, адже до тіла кредиту можуть додатись ще штрафи, пені та комісії. Швидше зберете відсутню суму – менше доведеться переплачувати.

Оформіть безкоштовний мікрокредит

Якщо у вас тільки одна невиплачена позика, зверніться в іншу МФО з метою оформити мікрокредит. Існують компанії, які надають новим клієнтам кредитування під 0%. Найчастіше такі позики короткострокові і видаються максимум на 30 календарних днів. За місяць вам потрібно роздобути кошти для погашення нового мікрокредиту і виплати решти суми за старим позикою, якщо ви його не закрили.

Рефінансуйте позику

Якщо у вас велика заборгованість, скористайтеся рефінансуванням позики. Ця послуга є в багатьох МФК, незважаючи на її низьку затребуваність. В результаті перекредитування вам знизять процентну ставку або продовжать кредитний період. У будь-якому випадку реструктуризація полегшить ваше становище.

Кредитний договір позичальник може переукласти не тільки в своїй мікрофінансової організації, але і в сторонній. Для початку дізнайтеся, чи надає ваш кредитор таку послугу. Рефінансування покращує умови кредитування, а значить, боржнику буде набагато легше розрахуватися з боргами.

Спілкуйтеся з колекторами

В разі, якщо борг передали агентству, позичальнику доведеться повертати гроші колекторам, а не МФО. Обов’язково попросіть у представників колекторської контори договір, згідно з яким право на стягнення боргів перейшло їм. Крім цього, вам необхідно ретельно вивчити закон, щоб в майбутньому протистояти можливим незаконним діям колекторів.

Запропоновані поради не раз виручали позичальників, які не змогли своєчасно внести платіж по кредиту. Не змушуйте мікрофінансову організацію іти на крайні заходи. Найкращий вихід із ситуації – йти на контакт з кредитором і домовлятися про можливі варіанти вирішення проблеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published.