Пільговий період по карті. Що потрібно знати?

льготный период по карте

Банківські структури і мікрофінансові організації України видають не тільки позики на карту цілодобово, але і фінпродукты, тобто, ви використовуєте отримані кошти і при своєчасному погашенні заборгованості, вам не нараховуються відсотки та комісії. Позичальник, вибираючи такий фінансовий продукт, найчастіше дивиться не на підсумковий показник, а на який період розрахована пропозиція по пільговому кредитуванню.

Загальні відомості про пільгову картку

Згідно із загальними правилами, це така позика на карту, де мікрокредитна або банківська компанія встановлює споживачеві термін, протягом якого він може використати кошти без переплати за відсотками. Тобто, необхідно внести до певного терміну всю суму, і тоді вам не нараховуються відсотки.

У чому вигода банків?

Якщо ви думаєте, що банк нічого не має від того, що Ви користуєтеся пільговою карткою, ви глибоко помиляєтеся. Ви банку нічого не винні, якщо своєчасно оплачуєте позики онлайн на карту, а торговельна мережа, яка приймає від вас такий тип фінансового продукту «відстібає» банку. З одного боку клієнт йде в магазин, з іншого боку компанія відраховує певний відсоток фінансової організації за те, що клієнт розплатився пільгової картою. Але, якщо ви пропустили пільговий період, то санкцій від банку не буде, ви починаєте оплачувати фінансовій компанії проценти та комісії, які передбачені правилами користування кредитним продуктом. Тобто, в силу вступає загальне правило кредитування, але без урахування пільгових умов.

Як уникнути непотрібної переплати?

Все дуже просто, ви повинні дотримуватися грейс-періоду або пільгового терміну. Дуже часто буває ситуація, коли банк встановлює обов’язковий термін оплати за пільговою пропозицією, позичальник недоплатив кілька гривень, і тоді в дію вступає загально правило кредитування.

Рекомендація! Тримайте завжди перед собою договір з графіком платежів і не забувайте сплачувати саме ту суму, яка вказана в графіку платежів. Пам’ятайте, що сплачуючи борг через термінали або електронні сервіси, сторонні процесингові сервіси беруть свої комісії, що в підсумку відображає необ’єктивну картину внесення платежу. Сплатіть трохи більше, і тоді у вас буде впевненість в тому, що ви виконали вимоги банку щодо позики на карту миттєво. Якщо ви остаточно заплуталися скільки саме вам потрібно оплатити, зайдіть в свій особистий кабінет на сайті фінансової компанії або зателефонуйте оператору, який уточнить, коли і скільки вам потрібно оплатити по грейс-періоду.

Як не заплутатися: звітний період або точний термін погашення (платіжний)?

Цей момент дуже часто вводить в оману порядних позичальників. Організація встановлює так званий звітний період, який триває від 1 до 31 розрахункового календарного строку для одного місяця. У цей момент вам нараховуються передбачені договором відсотки за користуванням на розсуд позики онлайн на карту.

Платіжний період, це той термін, протягом якого клієнту пропонується внести обов’язковий платіж без нарахування відсотків. В цьому відношенні банк застосовує правило кількості днів. Стандартний термін становить приблизно 55 календарних днів.

Пільговий термін – види та порядок нарахування

Стандартна схема розрахунку пільгової пропозиції по виписці передбачає наступні варіанти:

  • Облік суми для всіх фінансових операцій за звітним періодом;
  • Розрахунок суми по кожній операції окремо.

Друга схема непопулярна серед банків України, проте перший спосіб передбачає для клієнта кілька днів для того, щоб він зміг погасити свій борг перед фінансовою організацією. Серед відомих банків України, другий метод використовує найбільша фінансова компанія країни – «Банк Форвард».

Відповідно, виписка за позикою формує умовний звіт за операціями виходячи з календарного місяця, це може бути з 1 по 31 число, або з 8 числа поточного місяця, по 7 число для наступного календарного місяця. Далі залишається кілька тижнів для проведення розрахунку. Такий принцип якраз іменується у фінансовій системі, як пільговий грейс-період на позику по карті без відсотків.

Якщо розрахунковий порядок здійснюється на базі звітного або так званого платіжного порядку, то цей принцип умовно називають «нечесним теплим періодом». Наприклад, споживач розплачується за товар в 1-му місяці, а також у другому терміні (тобто наступного місяця), але до крайнього терміну погашення кредиту. Фактичним терміном пільгового кредитування вважатиметься відрізок календарного обчислення, починаючи з останньої розплати до крайньої дати погашення, наприклад, для 55 днів – 25 число другого місяця.

В іншому випадку клієнт здійснює покупки з 25 по 31 число, то платіж потрібно буде здійснити в наступному календарному за рахунком місяці, але при цьому зменшується термін «теплої» позики на карту терміново без перевірок. Тобто, не 55 днів, а всього лише 30 календарних днів.

Є невеликий лайфхак з даної проблеми. Найкраще використовувати 2 такі карти. Наприклад, однією карткою ви розраховуєтеся в липні, а другою погашаєте кредити по першій – в серпні. У вересні ви знову використовуєте першу картку, і в жовтні знову використовуєте другу і так далі.

Зверніть увагу, у фінансових організаціях передбачають один з трьох варіантів розрахунку по грейсу:

  1. Від дати фактичного оформлення або активації фінансового продукту.
  2. Від терміну, встановлений як звітний, для конкретного мікрокредитної організації.
  3. З моменту, коли позичальник почав користуватися пропозицією.

Як правильно порахувати дати грейс-періоду

Основна плутанина і непорозуміння між клієнтом і банком криється в тому, що якась із сторін не правильно доносить чи розуміє принцип дії грейс-періоду для конкретного фінансового продукту. Банки не хочуть ризикувати своїми фінансами із-за того, що клієнт може не дотримуватися грейс-дати, а позичальник начебто і хоче використовувати позикові кошти, але не розуміє, в який момент йому треба віддати гроші, щоб не нарватися на відсотки.

Наочний розрахунок

Візьмемо для прикладу позики на карту без відсотків від одного відомого банку України Idea Bank. Фінансова компанія встановила грейс-період в 92 дня. Але, у такої пропозиції від найбільшої фінансової організації країни є два нюанси:

  • Грейс-термін терміном 92 дні доступний не для кожного позичальника;
  • Якщо ви отримали все ж пропозицію грейс-регламенту строком на 92 дні, то скористатися ним можна тільки одноразово, в подальшому пільговий термін встановлений в 62 дні.

Перший «теплий термін» по продукту має свою специфіку. Банк враховує місяць видачі, а також конкретний день поточного календарного місяця. Банк враховує при видачі останній день грейс-періоду, який не повинен випадати на вихідний або святковий день.

Банк веде розрахунок пільгового терміну виключно з 1 дня календарного місяця і максимальний термін – робочий день останнього тижня третього місяця. Таким чином, наприклад, якщо ви берете карту в лютому, то у вас конкретний термін випадає на 30 квітня, але якщо цей день буде неділю, то за останній день вважається 28 квітня. Таким чином, пільговий період буде не 92 дні, а 87 днів, і неважливо якого числа у лютому ви взяли кредит, розрахунок ведеться з 1 числа місяця, або з першого робочого дня лютого.

Приклад. Ви оформили пропозицію 15 грудня, розрахунковий період банк веде з 1 грудня. Щоб платіж розтягнути на третій місяць, вам потрібно в обов’язковому порядку, у другому звітному місяці внести мінімальний розмір сплати – 6%, але це при тому, що у вас є страхування. Якщо умови по страховці немає, тоді сплачуємо тільки 5%. Всю заборгованість вам треба сплатити до 28 лютого. Однак, за умовами банку, ви повинні внести платіж за 3 дні до закінчення грейс-дати, а саме до 23 лютого.

Схема для розрахунку складна, але правило пільгової позики онлайн на карту терміново в період 92 дні розраховується у виняткових ситуаціях:

  • Банківський продукт був оформлений 1 числа, і цей день був робочим.
  • Місяць кредитування повинен мати або 30 або 31 день, але з чергуванням.
  • Клієнт у другому місяці заплатив згідно з вимогами банку мінімальний платіж.
  • Останній 92 день повинен випадати на 30 або 31 число, при цьому ці дні повинні бути робітниками.
  • Позичальник повинен сплатити борг тільки в касі банку Ідеа, і бажано за 3 дні до закінчення моменту дії грейс-карти.

Якщо ви вдало пройшли всі ці перешкоди, то в 4 місяць і подальший у вас грейс період скорочується до 62 днів.

Про грейс-карти в Приватбанку

Найбільший фінансовий банк України ПриватБанк також пропонує оформити позики на карту без відсотка. Максимальний «теплий термін» становить 55 днів. Відлік дії фінансового пропозиції почнеться з моменту першої покупки, але кінцевий період грейс-карти діє до 25 числа наступного календарного місяця.

картка універсальна голд приватбанк

Таким чином, якщо позичальник, наприклад, оформить пропозицію 1 лютого, то оплатити перший внесок він повинен до 25 березня, при цьому сам «теплий термін» скорочується до 53 днів з-за того, що в лютому всього 28 днів.

Позичальник, який активує продукт 25 лютого, повинен сплатити борг також 25 березня, при цьому у нього скорочується грейс-термін на 28 днів (знову ж, у лютому лише 28 днів).

Якщо клієнт не може внести повну суму, то ПриватБанк пропонує внести хоча б мінімальний платіж, який дорівнює 5% від наявної заборгованості, але не менше ніж 100 гривень. Відповідно, за наявною різницею нараховуються відсотки за швидкою позикою на картку.

Приблизна формула розрахунку обов’язкової сплати відсотка за наявною заборгованістю у Приватбанку виглядає наступним чином:

СЗ х до дпк х 3,5% (за 1 місяць) х 12 місяців на рік: 365 (366) днів року: 100%,
де СЗ – загальна наявна сума заборгованості; До дпк – загальна кількість днів, якими ви користуєтеся по кредитній лінії.

Якщо позичальник не виконує зазначені вимоги, ПриватБанк має право накласти штрафні санкції і відомості передаються в Національне БКІ України. Надалі виникають складнощі з отриманням позики в різних банках України.

Пільговий період в мікрокредитуванні

Якщо ви користуєтесь послугами мікрокредитних організацій, ви також маєте знати про грейс період. Зазвичай він складає 3 дні та дозволяє уникнути штрафів протягом цього терміну, якщо ви не змогли вчасно погасити свою заборгованність. На протязі трьох днів вам надається можливість або закрыти кредит або оформити пролонгацію.

Пропонуємо декілька мікрокредитних організацій, які надають своїм клієнтам пільговий період

логотип Dinero

  • 10000 грн
  • 45дней 0%

Подать заявку
Обзор Dinero

логотип MyCredit

  • 10000 грн
  • Ставка 0%

Подать заявку
Обзор MyCredit

логотип CreditKasa

  • 10000 грн
  • Ставка 0%

Подать заявку
Обзор CreditKasa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *